Kurs PIES W MIEŚCIE dla absolwentów DoggyBoom

Spotkania w ramach Kursu „Pies w mieście” będą odbywały się w różnych częściach Legionowa, w Jabłonnie (Leroy Merlin) oraz na Tarchominie (wizyta w Galerii Północnej pod koniec Kursu).

Ilość spotkań: 8 (w tym pierwsze spotkanie bez psów). Spotykamy się raz w tygodniu, w weekendy.

Ilość psów w grupie: 4.

Koszt: 700 zł

Płatność w 2 ratach: przedpłata rezerwacyjna: 350 zł

Druga płatność: po pierwszych zajęciach z psami: 350 zł

Dane do przelewu:
PKO BP: Unicum OpenHouse Mateusz Raczkowski
50 1020 1042 0000 8102 0285 5799
Tytułem: Pies w mieście Październik  + Imię psa

Kurs jest stworzony z myślą o psach i Przewodnikach, którzy ukończyli Psie Przedszkole (lub inne szkolenia) w DoggyBoom, a więc:

  • znają metody pracy z psami w DoggyBoom i są na etapie utrwalania podstawowych komend i umiejętności;
  • znają swojego czworonoga i potrafią się z nim komunikować;
  • wiedzą, że zachowanie psa w dużym stopniu zależy od bodźców napływających ze środowiska, a więc chcą popracować nad relacjami, komunikacją i zachowaniem czworonoga w trudniejszych dla niego warunkach, czyli – miejskich;

Wszyscy wiemy, że w warunkach domowych psiak wykona praktycznie każdą poznaną wcześniej komendę i po ogródku będzie bez problemu chodził na luźnej smyczy, tyle że powtórzenie tych prostych zadań w trudnym, pełnym bodźców środowisku jest praktycznie niemożliwe. Nasze podmiejskie psiaki nie mają zbyt wiele okazji, by zanurzyć się w miejskim zgiełku, więc odnalezienie się w trudnym dla nich środowisku wymaga od nas czasu, cierpliwości i nauki poruszania się po mieście – praktycznie od podstaw.

Co będziemy robić na Kursie „Pies w mieście”?

  • Pierwsze nasze spotkanie odbędzie się bez psów. Znacie już metody pracy z czworonogami w DoggyBoom, znacie swoje psy i ich problemy. Zatem – podczas naszego pierwszego spotkania spojrzymy na przestrzeń miejską z psiej perspektywy. Być może będziecie zaskoczeni tym, co dla Was wymyśliłam 🙂 A że trochę się już znamy, mam nadzieję, że wszyscy będziemy się dobrze bawić, Przy okazji zaplanujemy nasze kolejne spotkania tak, by psy nie czuły się przytłoczone nadmiarem bodźców i mogły sprostać wyzwaniom, jakie stawia im miasto.
  • W ramach Kursu będziemy pracować nad takimi umiejętnościami, jak: spokojne mijanie ludzi, psów, samochodów, rowerów itd; skupienie się na Przewodniku w trudnym środowisku; poruszanie się chodnikiem między ludźmi; spokojne czekanie na przejściu dla pieszych; spokojne przebywanie oraz pozostawanie w miejscu przy Przewodniku w różnych „miejskich” sytuacjach (park, kawiarnia, sklep, bank, dworzec kolejowy, galeria handlowa).
  • Każdy pies ma własny próg pobudliwości, dlatego będziemy dostosowywać ćwiczenia oraz zadania domowe do możliwości danego psa, pamiętając o tym, że „przeforsowanie problemu nie jest rozwiązaniem problemu”.
  • W ramach Kursu powstanie nasza „tajna” grupa na FB, gdzie będziemy omawiać bieżące problemy, a Uczestnicy Kursu będą publikować swoje nagrania z zadań domowych, jakie otrzymają po każdym naszym spotkaniu. Ten Kurs nie będzie łatwy dla czworonogów. Żeby być wobec nich fair, konieczne będą wyprawy do Legionowa czy innej przestrzeni miejskiej w ciągu tygodnia i ćwiczenie tego, co poznaliśmy na zajęciach. Myślę, że warto napisać o tym już teraz, by każdy, kto planuje przystąpić do naszych zajęć, miał świadomość, że praca z psem w mieście nie ograniczy się do weekendowych spotkań.
  • I na koniec rzecz najważniejsza: celem tego Kursu jest to, by poruszanie się w miejskiej (czy innej pełnej nowych bodźców) przestrzeni było dla psów i ich Opiekunów bardziej komfortowe, niż dotąd. Psy będą radziły sobie lepiej lub gorzej, ale naszym celem jest, by poprzez wspólną pracę ułatwić psom radzenie sobie ze stresującymi sytuacjami oraz wypracować zachowania akceptowalne dla nas i przyjazne dla psa.

Więcej informacji oraz zapisy pod nr tel. 881 33 67 11 lub na e-mail: doggyboom@doggyboom.pl