Przedszkole dla Psów

 

Zanim zapoznają się Państwo z ofertą Przedszkola dla Psów w DoggyBoom, zapraszam do obejrzenia Prezentacji pt. „Czy warto zapisać szczeniaka do Przedszkola” Czym skorupka za młodu… Czy warto zapisać szczeniaka do Przedszkola

Przedszkole dla Psów to spotkania w grupie szczeniąt w wieku 2-8 miesięcy, podczas których maluchy stawiają swoje pierwsze kroki w nauce posłuszeństwa, a co najważniejsze – mają szansę na socjalizację w gronie rówieśników. Zajęcia odbywają się na bezpiecznym ogrodzonym „placu zabaw”, znajdującym się w Józefowie pod Legionowem, gdzie spotykamy się 2 razy w tygodniu. Możliwość uczestniczenia w zajęciach w dni powszednie lub w soboty i niedziele.  Do Przedszkola zapraszamy szczeniaki po ostatnim obowiązkowym szczepieniu, wraz z Przewodnikami.

Kurs Przedszkolaka składa się z 10 spotkań.

Zajęcia w naszym Psim Przedszkolu dzielimy na 3 etapy: 1 zajęcie teoretyczne (spotkanie bez psów);

4 treningi indywidualne  + 5 treningów w Grupie Szczeniaków.

Na pierwszym spotkaniu przedstawię i szczegółowo omówię metody pracy z psami, z których będziemy korzystać (przede wszystkim – omówimy i przećwiczymy zasady działania „metody klikerowej” oraz techniki pozytywnego wzmocnienia; pojęcie nagrody, w tym nagrody środowiskowej itd.). Dowiemy się, jak radzić sobie z podstawowymi problemami, jakie pojawiają się przy wychowywaniu szczeniaka (brudzenie w domu; skakanie na ludzi; gryzienie przedmiotów; lęk separacyjny i co zrobić, by ten problem nas nie dotknął); na czym polega socjalizacja szczeniaka i jak ją prawidłowo przeprowadzić; Język ciała psów i jak być uważnym obserwatorem zwierząt oraz inne tematy, jakie z pewnością pojawią się w trakcie spotkania.

Następnie, podczas treningów indywidualnych Uczestnicy (Pies + Przewodnik) uczą się podstawowych komend, a także pracy w rozproszeniach. Zajęcia zaczynamy na ogrodzonym placu treningowym, następnie – przenosimy się na łąkę, do lasu, gdzie skupienie się na Przewodniku staje się coraz trudniejsze, lecz jest konieczne do dalszej pracy z młodym psem.
Ponieważ pierwsze treningi z Uczestnikami umawiamy indywidualnie, możliwe również spotkania w tygodniu, a nie tylko w weekendy.
Następne 5 treningów – w grupie szczeniąt.

W ramach Przedszkola w miłej i przyjaznej atmosferze szczenięta zdobędą takie umiejętności jak:

  • skupienie na Przewodniku;
  • targetowanie;
  • przywołanie;
  • siad;
  • waruj;
  • stój;
  • stop;
  • chodzenie na luźnej smyczy;

Zajęcia w naszym Przedszkolu są prowadzone w oparciu o metody szkoleniowe znanego amerykańskiego trenera i behawiorysty Iana Dunbara, który zaproponował nowatorskie podejście do wychowania szczeniąt, oparte na szkoleniu poprzez zabawę, budowanie pozytywnych relacji z Przewodnikiem i odpowiednie motywowanie psa.

Szczególną rolę odgrywa wczesna socjalizacja szczeniaka w gronie rówieśników.

Nasze szkolenia oparte są na nauce poprzez pozytywne wzmocnienie pożądanych zachowań, co znacznie przyspiesza przyswajanie przez psy nowych umiejętności. Do każdego z psów podchodzimy indywidualnie, uwzględniając jego temperament i osobowość.

W trakcie zajęć pokażemy również, jak reagować w przypadku występowania zachowań niepożądanych. Przedstawimy nasze spojrzenie na „nagrody” i „sposoby korygowania”, jakie warto stosować podczas szkolenia.

Nie dopuszczamy do stosowania kar fizycznych ani agresywnych zachowań, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych młodych Kursantów oraz ich Przewodników

Ponadto Opiekunowie młodych czworonogów poznają podstawowe zasady, jakie powinny obowiązywać w rodzinie szczeniaka, dowiedzą się, jak nauczyć malucha, by nie brudził i nie niszczył w domu, jak uchronić go przed lękiem separacyjnym, jak powinien przebiegać proces socjalizacji, jak wygląda „pozytywne szkolenie” – jednym słowem, zdobędą wiedzę, konieczną dla wychowania zrównoważonego, przyjaznego dla ludzi i zwierząt psa.

W naszym Przedszkolu stawiamy, przede wszystkim, na budowanie relacji pomiędzy Psem a Przewodnikiem,

opartej na wzajemnym szacunku i zrozumieniu!

Zajęcia odbywają się w grupach do 6 szczeniąt.

Koszt Kursu Przedszkolaka (10 spotkań) 500 zł;

Dla Szczeniąt adoptowanych  – zniżka 10%.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy pod nr tel. 881 33 67 11.