Podcast 76: Jak zostać Eskimosem, czyli Mama ma malamuta

Dzisiejszy odcinek powstał z inspiracji wspaniałymi książkami Joanny Sędzikowskiej, na które trafiłam przypadkiem i absolutnie się w nich zakochałam. A mowa o książkach „Psy z piekła rodem” – części I i II. Jeśli jeszcze nie znacie tych książek, to polecam z całego serca. Zwłaszcza jeśli rozważacie zakup szczeniaka rasy północnej lub adopcję czworonoga w tym typie rasy.
Rzecz jasna, dowiecie się również,
– jak zostać Eskimosem;
– dlaczego psy Północy są psami o takich, a nie innych cechach charakteru – skąd się wzięła ich niezależność, upór, skłonność do ucieczek itd, czyli wszystko, z czego te psy słyną;
– dlaczego psy rdzennych mieszkańców Kamczatki – Koriatów – nie zostawiali ich w śnieżnych zaspach, gdy zdarzało im się wylecieć z sań na ostrych zakrętach;
– skąd się wzięła rasa Alaskan Malamut i czego te psy potrzebują dziś, dzieląc z nami nasze mieszkania i domy;
– jak sprostać oczekiwaniom malamutów, by żyć z nimi długo i szczęśliwie itd.
Opowiem Wam także o moich petersburskich doświadczeniach z niezwykłym malamutem i imieniu Bimka, a także o tym, dlaczego odradzam zakup szczeniaka tej rasy mojemu własnemu bratu!
Serdecznie zapraszam do posłuchania.
Przygotowując niniejszy odcinek, korzystałam z książek Joanny Sędzikowskiej „Psy z piekła rodem”, a także z książki „Husky i inne. Sport psim zaprzęgów” Małgorzaty i Izabeli Szmurło, które z całego serca polecam.
Żeby posłuchać podcastu, kliknij strzałkę na poniższym pasku z nagraniem.
Kliknij w obrazek i sprawdź, jak nauczyć psa komendy Do mnie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *